Producenci
Produkt dnia
FlyVet D3 Calcium 100ml
FlyVet D3 Calcium 100ml

16,00 zł

szt.
Super Maniek - 250ml
Super Maniek - 250ml

42,00 zł

szt.
FlyVet MINERAL COMPLEX 100ml
FlyVet MINERAL COMPLEX 100ml

14,00 zł

szt.
Ropa-B - Powder 10% 500g
Ropa-B - Powder 10% 500g

85,00 zł

szt.
FlyVet Jod+Żelazo 100 ml
FlyVet Jod+Żelazo 100 ml

44,00 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Czyste drogi oddechowe u gołębi 0

Nasi skrzydlaci podopieczni są niestety narażeni na wystąpienie chorób lub zespołów chorobowych, które atakują ich drogi oddechowe. Niepokoić mogą nas takie objawy, jak katar i rzężenie, które sugerują, że w organizmie gołębi doszło do infekcji.

czytaj całość »
Lęgi i odchów gołębi młodych 0

Dieta bogata w składniki niezbędne do właściwego rozwoju organizmu ptaków to kluczowy aspekt, na jaki powinien zwrócić uwagę hodowca gołębi. Przez pierwsze kilka dni po wykluciu się młode polegają przede wszystkim na swoich rodzicach. Krótko po tym zaczynają jednak żywić się podobnym pokarmem do dorosłych osobników. Czego nie może zabraknąć w ich diecie?

czytaj całość »
W jaki sposób zadbać o poprawną kondycję gołębi? 0

Rola hodowcy jest pełna obowiązków – ptaki hodowlane nie są bowiem w stanie zapewnić sobie odpowiednio zbilansowanego pokarmu samodzielnie. To właśnie od pożywienia zależy, czy będą prawidłowo się rozwijać, a ich organizm wytworzy właściwe mechanizmy obronne.

czytaj całość »
Na jakie choroby mogą zachorować ptaki 0

Hodowla ptaków to pasja wielu osób, ale wszyscy, którym zależy na dobrej kondycji gołębi, powinni uważać na choroby, które mogą dotknąć skrzydlatych podopiecznych. Wiele z nich może wymagać opieki w lecznicy. W powrocie do dobrej kondycji mogą zaś pomóc preparaty dla gołębi, a także uzupełnienie diety ptactwa o wybrane suplementy.

czytaj całość »
Co jedzą młode i dorosłe gołębie? 0

Choć ptaki te są niezwykle popularne i niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wymagającą pracą jest hodowla gołębi, hodowcy przykładają wielką wagę do ich odpowiedniego żywienia i jakości karmy. Wszystko dlatego, że to właśnie od dobrze dobranej mieszanki ziaren można cieszyć się zdrowymi i pięknymi osobnikami, które przynoszą dumę swoim właścicielom. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze tajniki żywienia w zależności od ich wieku oraz pory roku – zapraszamy!

czytaj całość »
Proces pierzenia gołębi 0

Okresem, w którym ze szczególną troską trzeba podejść do opieki nad ptactwem, jest czas pierzenia się gołębi. Organizm ptaków potrzebuje wtedy wsparcia od ich opiekunów – proces ten jest bowiem ważny z kilku powodów, a do tego rzutuje na przebieg kolejnego sezonu lotnego. Pióra pełnią wiele funkcji: zapewniają izolację termiczną, chronią przed wodą i różnymi urazami, a przede wszystkim odpowiadają za możliwość latania. Jeśli będą w dobrym stanie, przełoży się to na wyniki osiągane w sezonie lotnym. Jak więc zająć się gołębiami w trakcie pierzenia?

czytaj całość »
KATAR ZAKAŹNY 0

Katar zakaźny jest chorobą dróg oddechowych. Jak większość chorób cięższy przebieg ma w przypadku gołębi młodych niż dorosłych. Choroba ujawnia się zwłaszcza w stanach osłabienia organizmu. Zarażenie następuje drogą kropelkową, przez wodę pitną, odchody, karmę.

czytaj całość »
OSPA GOŁĘBI 0

Choroba wywoływana przez bakterie Salmonella. Jest szczególnie niebezpieczna dla młodych osobników, wśród których może przerodzić się w epidemię dziesiątkującą stado. Przebieg choroby u osobników dorosłych jest zwykle powolny i długotrwały, rzadko śmiertelny.

czytaj całość »
PARAMYXOWIROZA 0

Z początku obserwuje się zwiększoną płochliwość, utratę apetytu, wzmożone pragnienie. Do tych objawów dochodzi (kał wygląda jak długa nitka oblana kałużą) a następnie zaburzenia układu nerwowego – skręcenie szyi (utrudnia albo wręcz uniemożliwia pobieranie pokarmu i wody), paraliż, nieskoordynowane ruchy.

czytaj całość »
TRICHOMONADOZA – ŻÓŁTY GUZEK 0

Rozróżnia się trzy odmiany choroby:

  • odmiana gardłowa – serowate żółte twory w gardle utrudniają oddychanie, jedzenie i picie;
  • odmiana pępkowa – pasożyty dostają się do organizmu z misy lęgowej poprzez niezamknięty pępek pisklą. Pod skórą powstaje wrzód, który po rozcięciu ukazuje serowaty żółty guzek
  • odmiana organowa – niezahamowana infekcja w pępku i gardle rozprzestrzenia się na wszystkie narządy organizmu ptaka.
czytaj całość »
Nowości
MARPOL - DEZMINT 10 KG
MARPOL - DEZMINT 10 KG

25,00 zł

szt.
MARPOL - DEZMINT 2.5 KG
MARPOL - DEZMINT 2.5 KG

9,00 zł

szt.
Nebel Multi Energie-Ol 500ml
Nebel Multi Energie-Ol 500ml

85,00 zł

szt.
Nebel Krauter Vital 550g
Nebel Krauter Vital 550g

85,00 zł

szt.
Nebel Dynamik 500g
Nebel Dynamik 500g

85,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl